زندگینامه (تصاویر)

زندگینامه

قاری ممتاز قرآن کریم و مداح اهل بیت سید محمد  مهدی  متولد سال ۱۳۶۱ میباشد وی فعالیتهای مذهبی و قرآنی خویش را از سال ۱۳۷۰ با شرکت در کلاسها و جلسات اساتید قرائت و تجوید قران آغاز نمود و پس از چندی به صورت جدی به فعالیت در زمینه قرآنی روی آورد و مشغول به کسب علوم قرائت ، صوت و لحن ، تجوید و روانخوانی قران مجید در محضر اساتید فن قرائت شد.

 

حاج محمد مهدی

 

وی در این سالها از محضر اساتیدی همچون استاد حسنعلی شریف ، استاد موسوی بلده ، استاد رضائیان و اساتید دیگر بهرمند گردید و در مسابقات و جشنواره های قرانی به حمد الله توانسته عناوین و مقامهای مختلف و متعددی را در سطوح مختلف کسب نماید و حائز رتبه های برتر گردید.

حاج محمد مهدی

 

ایشان چندی بعد و تقریبا از سن ۱۴ سالگی به تشویق و توصیه دوستان و اساتید فن مداحی فعالیت خویش در ضمینه مداحی و ذاکری اهل بیت را آغاز نمود و در کنار قرائت قرآن به فعالیت در این حوزه پرداخت

پس از گذشت چندی از آغاز این فعالیتها و مداحی در هیئتها و جلسات مختلف ، تحصیل و شاگردی در این ضمینه را برای ارائه بهتر مطالب به مستمعین و عزیزان دوستدار اهل بیت الزامی دانسته و به خدمت اساتید فن مداحی و ذاکری اهل بیت رسیده و از دروس این اساتید بهره های فراوان برد.

از این جمله کلاسها میتوان به حضور در کلاسهایی که زیر نظر استاد معزز مداحی و شاعر گرانقدر اهل بیت حاج محمود ژولیده برگزار میشد اشاره کرد که ایشان در آن کلاسها از حضور اساتید در این دروس مختلف بهرمند گردید.

نام دروس و اساتید گرامی :

مقتل خوانی و کتب مقتل »» حجه الاسلام و المسلمین علی ثمری

تاریخ اسلام »» حجه الاسلام و المسلمین یوسف ربیعی

صوت و لحن »» حاج حسن خلج

دستگاه و نغمات مداحی »» حاج محمود کریمی

اخلاق مداحی »» حاج حسین سازور

شعر و ادبیات »» حاج علی کرمی

سینه زنی و شورخوانی »» حاج ابوالفضل بختباری

که به فضل خداوند متعال و یاری اهل بیت علیهم السلام این کلاسها را با موفقیت و کسب درجه بالا  طی نمود و پس از آن در کلاسهای آموزش مداحی سازمان تبلیغات اسلامی شرکت و به عضویت کانون مداحان شمال شرق استان تهران در آمد.

مداح مجلس ختم

 

ایشان در حال حاضر مشغول به فعالیتهای قرآنی و ذاکری اهل بیت بوده و عضو کانون مداحان سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران میباشند و با مساجد ، هیئتها ، سازمانهای دولتی و خصوصی ، کاروانهای زیارتی و اماکن مذهبی مختلفی در حال همکاری در ضمینه های قرآنی و مداحی میباشد.

 

مداح مجلس ختم

و من الله توفیق